Відновити Велику Угорщину вже неможливо: румуни Закарпаття виступили з різкою заявою (ДОКУМЕНТ)

Представники румунської спільноти Закарпаття засуджують будь-які намагання офіційного Будапешта та їх сателітів до створення автономій чи навіть окремих ОТГ, а підписання Тріанонського мирного договору у червні 1920 року вважають важливим елементом становлення незалежної Румунії.

Відновити Велику Угорщину вже неможливо: румуни Закарпаття виступили з різкою заявою (ДОКУМЕНТ)

Про це йдеться в офіційному зверненні Національно-культурного товариства румунів Закарпаття «Драгош Воде».

У зверненні також коротко описуються причини та наслідки підписання Тріанонського мирного договору 4 червня 1920 року, згідно з яким, з карти Європи назавжди зникла колись могутня Австро-Угорська імперія. Саме цим договором регламентувався поділ Угорщини на окремі території, а вірніше, наші сусіди тоді позбулися більше половини своїх земель, у тому числі й значної території сучасної Румунії та Закарпаття.

“На жаль, ця ностальгія ніяк не може покинути голови наших політиків, особливо тих, які представляють угорську меншину в Румунській Республіці, Україні та інших суміжних країнах, займаються постійною пропагандою, вимагаючи все більше привілеїв для своєї меншини”, – йдеться у тексті заяви.

Водночас, закарпатські румуни переконані, що сучасні європейські демократичні цінності та багатонаціональність не позволять побудувати нову «Велику Угорщину», а всі намагання радикальних політиків у цьому напрямку будуть марні.

Настав час забути про те, що було 100 років назад, так як угорці у часи колишньої Імперії перебували у меншості, однак зуміли асимілювати мільйони словак, німців, румун, українців тощо. Відновити Велику Угорщину вже не можливо, так як це може призвести до нових страждань та ненависті, – підсумовує у зверненні лідер румунської організації Іван Гузо.

Нагадуємо, що парламент Румунії підтримав законопроект щодо визнання національним святом День підписання Тріанонського мирного договору. 

Натомість, як уже інформувало Закарпаття онлайн, у Великій Бийгані за участі голови Берегівської райради та угорського дипломата ностальгували за втраченою Великою Угорщиною.

Закарпаття онлайн

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *