Про сумнівні оборудки очільників ТУКЗ-КМКС в сфері реконструкції освітніх закладів

Як відомо, серед партій, які беруть участь в електоральних змаганнях напередодні місцевих виборів, одну знайпотужніших виборчих кампаній проводить Партія угорців України КМКС – політичний клон Товариства угорської культури Закарпаття (ТУКЗ).

Окрім застосування широкого спектру з традиційного арсеналу політичної агітації, ТУКЗ також має і додаткову, притаманну виключно їх,  «важку артилерію». Останніми тижнями  лідери Товариства (іноді в дружній компанії угорських дипломатів) невтомно їздять по Закарпатській області, урочисто та під широке висвітлення з боку своєї партійної преси  урочисто рапортують про реконструкцію та розбудову різноманітних освітніх та медичних об’єктів.

Згідно з їх заявами та агітками, таким чином вони реалізовують фінансову допомогу, отриману від угорського уряду. При цьому демонструється  «жертовність» лідерів ТУКЗ, які (правда за рахунок закордонних коштів) непокладаючи рук і без жодного зиску для себе «трудяться» на благо закарпатських угорців.

Однак в мережі інтернет такий альтруїзм з боку очільників ТУКЗ піддається обґрунтованим сумнівам. На днях наше видання опублікувало матеріал угорською мовою, в якому шляхом нескладних розрахунків продемонстровано читачу, що витрати «угорських грошей» по реконструкції окремих освітніх закладів області, оприлюднені в підконтрольних Товариству ЗМІ, свідчать про недобросовісність розпорядників коштами  http://madyar.info/15/10/2020/egy-kis-jarvanyugyi-matematika-avagy-lopni-szabad-de-hazudni-nem/ .

Вказаний матеріал викликав неабиякий резонанс та обурення серед угорців краю, тому на баготочисельні звернення, наше видання переклало публікацію на українську мову, для того щоб із оборудками керівництва ТУКЗ змогло ознайомитися ширша аудиторія регіону.   

В матеріалі зазначено, що згідно з публікаціями ТУКЗ, на реконструкцію Великодоброньської середньої школи Товариством витрачено майже 52 млн. грн. «угорської допомоги», тобто  в середньому більш ніж 11,5 тисяч або приблизно 400 доларів США на один квадратний метр.

Про перебудову і ремонт угорської школи в смт.Солотвино ТУКЗ опублікувало звіт, згідно з яким було витрачено майже 39 млн.грн., тобто з розрахунку на один квадратний метр 23 тисячі гривень або більш ніж 818 доларів США.

Інший подібний заклад, Мукачівську угорськомовну середню школу №3 ім.Ракоці Ференца, ТУКЗ за рахунок грошей з Угорщини реконструювало, згідно з оприлюдненими  заявами, за 24 млн.грн., що, враховуючи площу закладу,   вартує 40 тисяч грн../кв.м. або більш ніж 1400 доларів США.

А всього лиш на неповний ремонт окремих корпусів Ужгородської угорськомовної середньої школи № 10 ТУКЗ витратило угорської допомоги на 14 млн.грн., тобто 6475 грн. або 230 доларів США за один квадратний метр.

Автори статті зазначають, що подібні проекти, які фінансувала українська влада, потребувало значно менших витрат. Зокрема, в опублікованому матеріалі наводиться приклад перебудови і реконструкції Тячівської ЗОШ №2. Україна, на відміну від Угорщини та КМКС, витратила на повну відбудову і укомплектування цього освітнього закладу в перерахунку всього 145 доларів США. Окрім цього демонструються будівельно-ремонтні розцінки, притаманні для Ужгороду та Закарпатської області. Порівняння цих показників та наведених витрат ТУКЗ на ремонти викликає сумнів в авторів публікації щодо доброчесності очільників ТУКЗ в цій сфері.

Стаття закінчується простим питанням, яке, однак, залишається без відповіді  – хто вкрав гроші?

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *