Номер один в списку «КМКС» Партії угорців України до Берегівської міськради має угорський паспорт

Скандально відома Кароліна Дорчі на місцевих виборах 2020 року очолила список «КМКС» Партії угорців України до Берегівської ОТГ та не позбавилася паспорту громадянки Угорщини, який засвітила у 2019 році під час перетину державного кордону. 

Нагадаємо, що 18 лютого 2020 року низка провідних закарпатських ЗМІ оприлюднили фотокопію угорського паспорта української депутатки Дорчі Кароліни Дюлівни 10.02.1980 р.н., який було виявлено митниками під час порушення нею митного законодавства (https://zakarpattya.net.ua/News/189890-Kerivnyk-fraktsii-KMKS-u-Berehivskii-miskradi-prediavyla-na-kordoni-uhorskyi-pasport-%E2%80%93-ZMI-FOTO).

Порушення стосувалися порядку ввезення на територію України транспортного засобу на іноземній реєстрації. Під час словесної суперечки між Кароліною Дорчі і працівниками ДФС України, остання, мотивуючи нібито правомірність ввезення нею іноземного транспортного засобу, повідомила митникам, що вона – громадянка Угорщини, і пред’явила паспорт громадянки вказаної країни серії ВН № 653834 на ім’я Darcsi Karolina.

Фотокопія першої сторінки паспорта депутатки

Незважаючи на вказаний інцидент, Дорчі Кароліна на цьогорічних місцевих виборах вирішила також балотуватися в депутати, перебуваючи в громадянстві Угорщини, та фактично продовжуючи служити на вірність Угорщині.

Відомий сайт «Миротворець», який публікує дані сепаратистів та осіб, що ведуть антиукраїнську діяльність чи становлять загрозу національній безпеці, також не лишив без уваги й депутатку Кароліну Дорчі (https://myrotvorets.center/criminal/dorchi-karolina-dyulevna/), яка потрапила до Сайту можливо через свої проугорські настрої та близькі контакти з посадовцями різних рівнів Угорщини.  

https://zakarpattya.net.ua/postimages/pub/2019/02/%20%D0%94%D0%BE%D1%80%D1%87%D1%96_%D1%87%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D1%89%D0%B5.jpg

Скріншот з офіційної сторінки «Миротворець»

         Напевно лідеру «КМКС» Партії угорців України Василю Брензовичу такі вірні кандидати, як Дорчі Кароліна не аби як потрібні, тим паче в Берегівській ОТГ, яка вважається для Угорщини однією із самих важливих громад з найбільшою часткою угорців регіону.

         Цікаво, як ЦВК могло зареєструвати кандидатом на місцеві вибори 2020 року особу, яка перебуває в громадянстві іншої країни та не приховує свій паспорт, а публічно його демонструє. У відповідності до Конституції України та Виборчого кодексу України кандидатами на обрання та обраними народними депутатами України, депутатами місцевих рад (сільської, селищної, міської, районної, обласної) та сільським, селищними, міськими головами можуть бути тільки громадяни України. Громадяни, які мають подвійне громадянство не можуть обиратися депутатами до Верховної Ради України, місцевих рада та на посади сільських, селищних і міських голів з наступних підстав:

  1. У відповідності до ст. 4 Конституції України в Україні існує єдине громадянство.
  2. У відповідності до ст. 8 Конституції України норми Конституції України мають найвищу юридичну силу та є нормами прямої дії.
  3. У відповідності до ст. 76, 103 Конституції України та ст. 75, 134 Виборчого кодексу України кандидатом у президенти України, народні депутати України та обраним президентом України, народним депутатом України може бути тільки громадянин України.
  4. У відповідності до ст. 70 Конституції України та ст. 193 Виборчого кодексу України кандидатами та обраними депутатами місцевих рад (сільських, селищних, міських, районних, обласних) та сільських, селищних, міських голів можуть бути тільки громадяни України.

Конституція України та Виборчий кодекс України не передбачають право осіб з подвійним чи більше (множинним) громадянствами бути кандидатами чи бути обраними президентом України, народними депутатами України, депутатами місцевих рад та сільськими, селищними, міськими головами. В усіх випадах кандидатами та обраними, згідно зазначеного переліку, можуть бути тільки особи з числа громадян України, які згідно Конституції України мають єдине (одне) українське громадянство.

Громадяни України, які набули подвійне чи більше (множинне) громадянство, порушили норми прямої дії Конституції України та змінили свій правовий статус громадянина України з єдиного (одного громадянства) на множинне.

         Маємо надію, що місцеві патріотичні організації, які активно борються за різного роду порушення напередодні проведення виборів, звернуть увагу подвійне громадянство місцевого кандидата в депутати Дорчі Кароліни.        

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *