Поки Сійярто летів до Києва, Росія погодилася захищати угорську меншину Закарпаття (ФОТО)

У Кремлі переконують, що готові разом з Будапештом відстоювати права і свободи етнічних угорців, які проживають на території Закарпатської області.

Поки Сійярто летів до Києва, Росія погодилася захищати угорську меншину Закарпаття (ФОТО)

Напередодні офіційного візиту до Києва глави угорського МЗС Петера Сійярто, на сайті «РИА Новости» з’явилось інтерв’ю Посла РФ в Угорщині Володимира Сєргеєва від 6 лютого, приурочене до Дня дипломатичної служби Росії.

У ньому глава російської дипмісії акцентує на важливості взаємовідносин з Угорщиною, зокрема в економічній та гуманітарній сферах.

– Москва неодноразово наголошувала, що Угорщина є одним найважливіших економічних партнерів Росії в Європі. Це співробітництво тільки посилюватиметься у майбутньому поставками газу до східноєвропейської країни через «Турецький потік» і приєднанням Будапешта до Євразійського банку розвитку, – розповідає Сєргеєв журналістам «РИА Новости».

Скрін-шот публікації інтерв’ю Володимира Сєргеєва, яке розміщене також на сторінці посольства у соціальній мережі Фейсбук

Не оминули увагою у розмові з Послом і питання «утисків» угорської нацменшини через проведення освітньої реформи в України, зокрема прийняттям закону «Про освіту» у 2017 році та закону «Про повну загальну середню освіту» від січня 2020, де врегульовано питання викладання у школах державною мовою та мовами національних меншин.

На запитання журналістів про можливі спільні плани Москви та Будапешта щодо захисту прав нацменшин в Україні,  Володимир Сєргеєв відповів, що вони готові до такої співпраці і закликають Угорщину діяти: “Закликаємо Угорщину та інші країни, нацменшини яких порушені цим законом, до спільних дій”.

– Не секрет, що у відповідь на прийнятий в 2017 році Верховною Радою України закон про освіту, який визначив українську мову як державну мову навчання, Угорщина анонсувала і реалізує щодо Києва комплекс заходів дипломатичного впливу. Ми, зі свого боку, повною мірою поділяємо заклопотаність угорської влади таким “укранізаторським” курсом Києва, – цитує дипломата російське видання.

Однак, за словами Сєргеєва, офіційний Будапешт поки не поспішає з відповіддю. Хоча, як відомо, саме угорці першими звернулись до Москви з проханням «захистити їх нацменшину в Україні», про що стало відомо буквально нещодавно.

Таємне звернення депутатів угорського парламенту за підписом голови Національного зібрання Ласло Кевера від жовтня 2017 року адресувалося особисто спікеру Держдуми РФ В’ячеславу Володіну.

Можливо, між Угорщиною і Росією таки існують непублічні домовленості щодо співпраці у даному питанні, але уряд Віктора Орбана, маючи чудові відносини особисто з Президентом Росії Володимиром Путіним, планує також налагодити взаємодію з Офісом Президента України.  

Нагадуємо, що 7 лютого відбувся візит угорського міністра закордонних справ Петера Сійярто в Україну, під час якого він намагався виставити умови українській стороні щодо внесення змін до Закону України «Про повну загальну середню освіту», прирівнявши угорську мову до мов корінних народів України.    

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *