Почесні нагороди та “вислуга” перед офіційним Будапештом окремих угорських діячів

Останнім часом, у Генеральних консульствах Угорщини у місті Ужгород та Берегово, відбулися урочисті вручення угорських державних нагород Золотого та Срібного Хреста «За заслуги» від Президента Угорщини Яноша Адера. Такі нагороди були вручені трьом угорським «визначним» діячам культури: педагогу, одній із засновниць місцевого осередку Товариства угорської культури Закарпаття (КМКС) села Баркасово Валерії Факас, депутату Чопської міської ради, управлінцю ТУКЗ-КМКС з економічних питань, головному бухгалтеру Благодійного фонду КМКС Оскару Балогу, а також  Валерії Королович, директорці Будинку культури с.Дерцен.

Варто зазначити, що нагороди ці люди отримали за «віддану» працю, збереження ідентичності, рідної мови та культурних традицій угорської громади Закарпаття. За працю, однак, не на благо громади та суспільства країни в якій народилися та проживають, а виключно у власних інтересах та інтересах Угорщини.

Прикро, адже основним завданням таких викладачів мало б бути «прищеплення» любові та поваги до культури, звичаїв, а також традицій як України – країни в якій вони народилися, так і Угорщини країни їх предків. А самі вони не мали б бути  заангажованими і упередженими та «служити» одній країні, спираючись виключно на національну приналежність, при цьому виховуючи взьколобе, обмежене у своїх поглядах, непристосоване жити в сучасному світі покоління.

Саме вони, маючи можливість вибору, виховувати патріотів двох країн: України – країни в якій вони народилися й проживають та Угорщини – батьківщини їх предків, чи ж прививати любов тільки до Угорщини, насаджуючи переконання того, що це є єдино правильним  – обирають останнє, і саме за це, отримують нагороди від самого Президента.

Однак, наразі, за таким гучним «збереженням культури традицій, мови» ховається просте небажання прививати угорським дітям, те, що справді має значення.

І на сам кінець, варто додати, що прикриваючись благодійністю, допомогою нужденним, бідним закарпатським угорцям, керівництво та представники Товариства угорської культури Закарпаття, не без допомоги урочисто нагородженого Оскара Балога, через однойменний благодійний фонд відмивають мільйони угорських благодійних коштів, прикриваючись активною громадською позицією та нестримним бажанням «сіяти добро».

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *