У Веспремській книгарні ім. Ференца Кьолчеї відбулася презентація угорськомовної “Книги про долі з фронту – Уривки війни”

12 листопада 2019 року у Веспремі в книгарні ім. Ференца Кьолчеї пройшла друга презентація в Угорщині «Книги про долі з фронту – Уривки війни» журналістки угорського телеканалу АТV Ілдіки Епер’єші та українського репортера Олександра Качури, виданої угорським виданням «Kossuth Kiadó».
У презентації книги взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол України в Угорщині Любов Непоп та автори книги І. Епер’єші та О.Качура, один із героїв книги – колишній український військовий родом із Закарпаття, учасник АТО Петер Філіпович, а також Голова Ради зовнішньої політики «Українська призма» Геннадій Максак, за сприяння якого у травні, а потім у листопаді 2018 року було організовано поїздку І.Епер’єші на Схід України з метою ознайомлення угорських журналістів з ситуацією в Україні, а пізніше для збору матеріалів до книги про події і життя українців на Сході України.
Книга, написана у формі інтерв’ю з представниками місцевого населення Сходу України, з українськими військовими, добровольцями та волонтерами, з переміщеними особами, а також з полоненим російським військовим – безпосереднім учасником російської військової агресії проти України, дає можливість зрозуміти методи гібридної війни, які Росія використовує проти України, а також проти всього цивілізованого світу.
Дякуючи авторам книги – журналістці угорського телеканалу АТV І. Еперєші та українському репортеру О.Качурі за пророблену величезну роботу з підготовки книги, а також угорському виданню «Kossuth Kiadó» та книгарні ім. Ференца Кьолчеї за видання книги в Угорщині та можливість представити книгу у Веспремі, Посол висловила сподівання, що Угорщина і надалі підтримуватиме Україну в протидії російській агресії, та закликала іноземних партнерів і надалі діяти разом, збільшивши міжнародний тиск на РФ, щоб відновити територіальну цілісність і мир в Україні.
Л.Непоп підкреслила, що на минулій презентації в Будапешті прозвучала думка про те, що після прочитання книги стає зрозумілим, що українці та угорці мають набагато більше спільного, ніж інколи здається. І це дійсно так. Угорська Революція 1956 року і українська Революція Гідності – обидві про прагнення до свободи і до права самим визначати долю власної країни. І в обох випадках Москва відповіла танками. То ж угорці справді здатні відчути, що українці переживають зараз.
Посол зазначила, що наступна презентація книги відбудуться 14 листопада о 12:00 у Сегеді на факультеті політології Сегедського університету.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *