Імперські амбіції Угорщини

Угорщина, наслідуючи свого друга і союзника – Росію, а також своє істинне уральське коріння, постійно втручається у внутрішні справи своїх сусідів. Великоімперські амбіції не дають спокою як Росії, так і Угорщині. Росія мріє про відродження СРСР, Угорщина – про відновлення «Великої Угорщини» у дотріанонських кордонах.

Виступаючи на боці агресорів у Першій і Другій світових війнах, Угорщина втратила велику частину «своїх» земель згідно Тріанонського (1920), а згодом і Паризького (1947) мирних договорів. З 2010 року, за ініціативою уряду Віктора Орбана, 4 червня — день «Тріанонської ганьби» — відзначається в Угорщині як День національної єдності.

В Україні, одним з ідейників відродження «Мадярської імперії» і ярим представником політики Будапешту та особисто Орбана – є екснардеп Ласло (Василь) Іванович Брензович. 

Після обшуків 30 листопада 2020 року, які провели правоохоронні органи України, підозрюючи наближені до Василя Брензовича організації у сепаратизмі та відмиванні коштів, Брензович поспішно покинув Україну.

Переховуючись в Угорщині від українського законодавства, на своїй особистій сторінці у соціальній мережі Facebook, Василь Брензович, наслідуючи свого покровителя Пейтера Сійярто, закликав етнічних угорців Трансильванії (частина Румунії) прийти на вибори і проголосувати за «RMDSZ» (угорськомовна абревіатура від назви «Демократичний альянс угорців Румунії»), що так само є порушенням виборчого законодавства сусідньої країни.

За подібні публічні заявив, ряду угорських високопосадовців вже заборонили в’їзд в Україну, що є природньою реакцією демократичної влади на втручання у внутрішні справи іншої держави.

Крім Румунії та України, Угорщина активно каламутила воду виборчих перегонів на Балканах (весна 2020), зокрема, у Воєводині. Де також, (зовсім невипадково!), акцентується великий інтерес зовнішньої політики Росії…

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *