Скандальна агітація на Закарпатті: лідер «КМКС» Ласло Брензович виявися основним організатором

         В Україні завершилися вибори до органів місцевого самоврядування, які були мабуть самими непередбачуваними та скандальними, особливо на Закарпатті, які набули міжнародного скандалу. Наше видання, намагатиметься розібратися – в чому виник українсько-угорський скандал, хто винен та які санкції застосовані.

         Як відомо, на місцевих виборах угорські інтереси на території Закарпатської області представляла політична партія «КМКС-Партія угорців України», керівником якої є скандально відомий Ласло Брензович.

         Так, напередодні виборчого процесу, для досягнення потрібного результату не тільки для угорської громади регіону, а й самої Угорщини, Ласло Брензович декілька разів з’їздив в Будапешт, де провів ряд важливих зустрічей та отримав чіткі вказівки від «кураторів».

         Однією із стратегій, Ласло Брензович обрав залучення для підтримки на виборах підконтрольної партії «КМКС» осіб, які мають відповідний статус, авторитет та посадове становище. Тобто, Брензович хотів показати своїм виборцям – дивіться які впливові особи підтримують «КМКС», саме ми зможемо захистити ваші права та свободи.

Саме ця стратегія і спричинила порушення ряду Законів України, які чітко вказують на пряме втручання у внутрішні справи України та не відповідають добросусідському характеру українсько-угорських відносин. У зв’язку із політичною агітацією посадових осіб Угорщини, Міністерство закордонних справ України відповіло рішучим протестом та попередженням шляхом вручення відповідної ноти послу Угорщини в Україні Іштвану Ійдярту – https://mfa.gov.ua/news/komentar-rechnici-mzs-u-zvyazku-iz-vruchennyam-poslu-ugorshchini-v-ukrayini-noti-protestu.

Видання спробувало встановити основних угорських агітаторів, яких вмовив Ласло Брензович та через яких і виник конфлікт.

Першим сигналом для МЗС України стала політична агітації за «КМКС» з боку державного секретаря з питань національної політики Угорщини          Арпада Потапі.

1 жовтня 2020 року угорський політик на запрошення Ласло Брензовича прийняв участь в он-лайн конференції «Україна та Закарпаття під час пандемії COVID-19 та напередодні місцевих виборів», у якій також взяли участь депутати Європарламенту, провідні політичні діячі ЄС та Угорщини – https://www.facebook.com/BocskorAndreaEP/videos/670127200279777.

Здійснивши аналіз відео конференції, Арпад Потапі під час виступу повідомив (у перекладі з угорської мови):

«угорський Уряд і надалі надаватиме підтримку угорцям Закарпаття, тим більше з огляду на постійні невдачі в політиці щодо меншин в Україні. Незважаючи на те, що проводяться зустрічі на рівні міністрів, прогресу у забезпеченні прав меншин та прав людини закарпатських угорців немає».

Наприкінці виступу політик з впевненістю закликав (у перекладі з угорської мови):

«необхідно зміцнити інституційну систему, а 25 жовтня, проголосувавши, зберегти сильне представництво захисту інтересів угорців. Якщо угорська громада не об’єднається і втратить це, то втратить інші інституції, чого не можна допускати. Угорці Закарпаття повинні показати результат на місцевих виборах, тим більше, що п’ять років тому це вдалося. Вдалося залучити представників угорських інтересів до органів місцевого самоврядування. Угорці Закарпаття повинні зберегти свої політичні позиції навіть в умовах, коли не до кінця зрозумілі всі пункти нового закону про вибори».

7 жовтня 2020 року Арпад Потапі в інтерв’ю агенції «МТІ», в черговий раз наголосив на важливості, щоб угорці Закарпаття підтримали угорських кандидатів «КМКС» на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року – https://hirtv.hu/kultura/potapi-fontos-hogy-a-karpataljai-magyarok-a-magyar-jelolteket-tamogassak-2509538?fbclid=IwAR1jHTWUK0pZDL78lFs8tEG4ITqlHtdQp2wOYg-WG8CXS6_-vJPo72l3VwE.

В інтерв’ю, угорський політик вважає підтримку кандидатів «КМКС» особливо важливою з огляду на те, що таким чином угорці Закарпаття зможуть зберегти та зміцнити позиції, які вони здобули до цього часу. У перекладі з угорської він сказав:

«якщо політична інституційна система матиме довіру угорців Закарпаття, то зможе багато зробити для досягнення поставлених цілей».

У словах угорського високопосадовця значаться прямі заклики до угорської спільноти Закарпаття прийти у день виборів і віддати свій голос за політсилу «КМКС», що прямо суперечить ст. 60 Закону України «Про місцеві вибори», а також ст. 57 Виборчого кодексу України, якими заборонено іноземцям брати участь у передвиборчій агітації.

Наступні статті розкриють інших агітаторів Угорщини, які вирішили порушувати законодавство України. Зробимо їх відомими.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *