Закарпатська “угорська” Kárpáti Igaz Szó тепер виходить і українською мовою

1 травня 2019 року в історії найстарішого і найвідомішого угорськомовного медіа Закарпаття відкрито нову сторінку – Kárpáti Igaz Szó почала виходити українською мовою.

Як пояснюють в редакції, на такий крок видання, яке за рік відзначатиме славні 100 років, найперше пішло тому, що часто чути нарікання про те, що угорськомовна громада краю наче перебуває в окремому закритому просторі. Україномовні закарпатці не знають, чим живуть їхні угорськомовні земляки, а це створює багато неправдивої інформації, непорозумінь, перекручувань.

“Ми вирішили, що в цьому питанні потрібно покласти крапку. Мета цього сайту – щоб закарпатці, які розмовляють лише українською, дізналися про життя угорців із першоджерела – про їхні думки, позицію, відчуття. Щоб довідалися про цікавих особистостей, науковців, громадських діячів-угорців. Щоб долучилися до багатої культури, яка в нашому краї вже переплетена століттями спільного життя. Щоб виникло розуміння, інтерес, зав’язався діалог. Щоб у всіх, хто відкриє цю нову сторінку Kárpáti Igaz Szó Online-UA, з’явилося міцне переконання: українці та угорці мають дружні, толерантні відносини, які панують на Закарпатті віками”.

Бажаючих читати матеріали запрошують на сторінку https://ua.kiszo.net/.

Разом із тим, бажаючих запрошують надсилайте свої пропозиції, матеріали на електронну скриньку – [email protected]

За матеріалами: zakarpattya.net.ua

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *