В Будапешті відбулася прем’єра фільму про закарпатського угорця, який боронив Україну від кремлівських загарбників

У Будапешті відбувся допрем’єрний показ документального фільму угорської кінокомпанії «ELF Pictures Kft.» “Дев’ять місяців війни” (Kilenc honap haboru) (режисер Ласло Чуйо).
Повідомляє Мукачево.нет.

Фільм розповідає про історію українського юнака угорського походження, який під час проходження служби у Національній гвардії України брав участь у захисті своєї Батьківщини від російській агресії на Сході України.

24-річний угорець Йоні (Янош Лелич) мешкає у маленькому містечку на Закарпатті в якому легко можна впізнати Берегово. Він єдина дитина в родині, адже батько помер п’ять років тому. Йому дуже набридло нудне життя в рідному місті, але він дуже любить свою маму Ержіку (Ержебет Лелич). Утім коли отримує повістку та можливість вступити до Національної гвардії вирішує їхати за 1500 км на східний фронт, щоб боротися з сепаратистами. 

Йоні міг виїхати за межі країни, щоб уникнути військової служби так само, як і його товариші, однак вирішує інакше. Чому? Він не патріот. Він навіть не українець. На ці питання спробує відповісти режисер фільму, який знятий як документальний, для цього використані уривки відео з мобільного телефону, які солдат із закарпатського міста Берегово Іван “Гоша” Лелич знімав під час служби в українській армії. 

— Для мене особисто цей фільм – не просто розповідь про війну і протидію російській агресії проти України очима нашого співвітчизника угорського походження. Цей фільм говорить про вибір, який кожен з нас робить. Як показує фільм, Йоні міг втекти за кордон, міг шукати шляхи для того, щоб не повернутися на лінію фронту. Замість цього він зробив вибір на користь захисту своєї Батьківщини і на користь Гідності. Адже захист Батьківщини, коли вона у небезпеці, – це справа кожного громадянина, незалежно від національності. Чому цей фільм важливий? Бо він розповідає про війну очима очевидця і через прості речі. Російська збройна агресія на Сході триває, сьогодні вона забрала життя наших двох зазисників, залишається окупованим Росією український Крим, в полоні в Росії та на окупованих територіях перебувають українські політичні в’язні та військовополонені українські моряки. І нам потрібна міжнародна солідарність, щоб відновити територіальну цілісність та мир в Україні, а також щоб звільнити наших бранців. Підтримка Угорщиною України в цій боротьбі є важливим елементом підтримки також і українських угорців, які борються за свою країну в протидії російській агресії, – розповідає Надзвичайний і Повноважний Посол України в Угорщині Любов Непоп. 

Фільм “Дев’ять місяців війни” виходить у прокат у кінотеатрах Угорщини з 11 квітня 2019 року.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *