Угорські правозахисники вимагають оприлюднити дані закарпатців, що прописалися заради пенсій

У прикордонному селі Кішпаладь за однією адресою було зареєстровано 200 осіб

Угорська правозахисна організація Угорська спілка громадянських свобод ( Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) виграла судовий процес проти Міністерства внутрішніх справ щодо закарпатців, які зареєстрували місце проживання в Угорщині, щоб отримувати пенсію та користуватися іншими соціальними й економічними вигодами країни.

Нагадаємо, скандал з фіктивними прописками розгорівся ще в 2018 році, коли громадськими організаціями було оприлюднено інформацію щодо ситуації з фіктивними прописками, яка набула системного характеру в прикордонних з Україною населених пунктах.

Справу взяла під свій контроль Генеральна прокуратура Угорщини, але й правозахисні організації не припинили власні розстеження.

Так, TASZ домоглася рішення суду про надання їм інформації про громадян, фіктивність прописки яких встановлено. Правозахисники заявляють, що в селі Кішпаладь Соболч-Сотмар-Берегського округу, що межує із Закарпаттям, за однією адресою було зареєстровано 200 осіб. Окремий наголос правозахисники ставлять на тому, що такий факт відбувся до  парламентських виборів 2018 року та міг вплинути на їх результат, натякаючи на фальсифікацію волевиявлення.

Відтак, суд першої інстанції зобов’язав Міністерство внутрішніх справ надати інформацію щодо громадян, які підозрюються у фіктивній реєстрації місця проживання.

Керівник TASZ Атілла Сабо зазначив:

Нинішнє рішення суду дозволить нам більш чітко побачити, як насправді відбуваються вибори в Угорщині. Ми зробимо все можливе, щоб виборці усвідомлювали свої права і діяли разом з громадськими організаціями проти порушень і шахрайства

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *