Повний «розкол» та крах головної праворадикальної партії Угорщини

Як раніше повідомляло наше видання, ще у лютому 2020 році публічно про свій вихід із партії «Йоббік» заявив Саваї Іштван (Szavay Istvan), який має вагомий послужний список, а саме він є одним із основних ідеологів та засновників угорської праворадикальної партії, депутат парламенту Угорщини від партії «Йоббік», тривалий час перебував на посаді  заступника голови «Йоббік», голова Кабінету національної політики партії Йоббік, в якості якого був відповідальним за  роботу партії в середовищі закордонних угорців, національних меншин Угорщини та суб’єктів громадянського суспільства,  історик, політолог. У свій час, Саваї Іштван здійснював особистий прийом мешканцв Закарпатської області в Берегівському офісі «Йоббіка».

Вихід Саваї Іштван із складу «Йоббіка» став початком переформатування партії або зовсім її розпаду.

У травні 2020 року про вихід з депутатської групи «Йоббік» в парламенті також заявили Гергей Фаркаш, Андрея Варга-Дамм, а також  колишній лідер партії Томаш Шнайдер, який склав і повноваження заступника голови спікера Національної Асамблеї Угорщини.

В слід за керівним складом партію почали покидати лідери місцевих осередків партії, серед яких – Адам Міркоцкі (колишній прес-секретар депутатської групи, станом на червень 2020 року – міський голова м. Егер) керівник міського осередку м. Гевеш (Heves) Габор Орбан (Gabor Orban), керівник міського осередку м. Весприйм (Veszprem) Іштван Галамбош (Istvan Galambos), міський голова м. Кішкоре (Kiskore) Голло Дюло (Hollo Gyula), депутат міського осередку м. Толно (Tolna) Феньвеші Чобо (Fenyvesi Csaba), а також міський голова м. Балатонфюред (Balatonfured) Уйгеїне-Кароль Крістіна (Ujhelyine-Karolyi Krisztina).

Таку ж гучну заяву у червні 2020 року публічно виголосив й депутат Національної Асамблеї Угорщини від міського осередку «Йоббік» в м. Герийд (Hered) Табік Тібор (Tibor Tabik), який оголосив про саморозпуск вказаного осередку та про прийняте ним рішення вийти з лав партії «Йоббік» і продовжити свою парламентську діяльність у якості незалежного депутата.

Цікаво, в чому причина різкого виходу із партії, що підштовхнуло вказаний посадовців сказати партії до побачення. Виданню[u1]  стало відомо, що однією із основних причин залишення партії більшістю її членів є масове невдоволення діяльністю чинного голови партії «Йоббік» пана Якоба, що на думку депутатів суперечить ідеології праворадикальної партії, а також зафіксовані факти неформальних домовленостей із провладною партією «ФІДЕС». Ще однією причиною стало залякування окремих членів партії «Йоббік».

Останній конфлікт, який стався в середині «Йоббіка» це відкрита підтримка деякими членами партії законопроектів, які висувалися з боку провладної партії «Фідес». В результаті надання «Йобіком» підтримки, 19.05.2020 Національна Асамблея Угорщини ухвалила важливий законопроект про «національний нагляд».

Хочеться наголосити, що помірна політика пана Якоба та зближення із  «Фідесом» спричинила вихід із партії практично всіх радикалів, які відомі своїми сепаратистськими та автономістськими виступами в бік України. Але слід очікувати створення вказаною «радикальною» групою окремої партії, яка продовжить відстоювати радикальну ідеологію. Редакція слідуватиме за розвитком ситуації.


 [u1]

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *