Brenzovics együttműködési megállapodást írt alá az oroszokkal – volt komunistákkal, ugynevezet „ruszkij mir” és Kremlpárti politikai ruszinság híveivel.
Az orosz agresszorral folytatott be nem jelentett háború 5 évében a kárpátaljai magyarok képviselőjelöltje Brenzovics László aktívan tárgyal a kárpátaljai oroszbárat szervezetek képviselőivel, megállapodásokat köt velük a jövőbeni parlamenti választásokkal kapcsolatos és az azutáni együttműködésről.
Ezt a tényt június 28-án a Facebook-on ismertette az Orosz Kultúra Puskin Társaságának elnöke Valerij Razgulov, aki ugyancsak az ukrán, orosz és magyar nyelven Bregszászban megjelenő ” Kárpát-panoráma ” nevű hetiláp főszerkeztője.
Razgulov FB oldala információja szerint Beregszászban az orosz kulturális szervezet és a „Kárpát-panoráma ” szerkesztőségének közös ülésén Brenzovics László bemutatta választási programját.

Az ülésen a felek megállapodást írtak alá a kölcsönös együttműködésről.
“Mi, Vaszil Ivanovics Brenzovics a Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség elöke, képviselőjelölt a Verhovna Rada megválasztásának 73-s egyéni választőkerületében és Valerij Mihajlovics Razgulov a beregvidéki Orosz Puskin Kulturális Társaság vezetője – tisztában léve felelősségünkel honfitársaink előtt, a szabadság és a polgári jogok normái által védett alkotmányos jogaik védelme érdekében, követelve Ukrajna nemzeti kisebbségeinek jogainak és szabadságainak zaklatásának megszüntetését, védve az ukrán polgárok szabad és tisztességes választásokhoz való jogát – ALÁIRJUK e megállapodást az ukrán Verhovna Rada választásai során a kölcsönös együttműködésről, továbbá kijelentjük, hogy a 73-as számú egyéni körzetben Vaszil Ivanovics Brenzovics megvédi Beregszász és a Beregvidék orosz kisebbségének jogait.”
Mint az nyílt internetforrásokból kiderül, a „Kárpát-panoráma ” újság egy időben a kárpátaljai Kommunista Párt sajtóorgánuma volt, és Beregvidék problémáival a kommunisták szemszögéből foglalkozott aktívan.
Általában ezt az újságot csak a választások előtt adták ki intenzívebben. Így 2012-ben a kiadvány egyértelműen a tiltott kommunista pártot támogatta.
“Most már ismert, hogy az újság (400-s példányszám) célja az egyéni körzetben induló Ukrán Kommunista Párt jelöltjének támogatása” -irta Mukachevo.net újságírója, Iván Romancsuk 2012. július 26-án.
Razgulov Valerij újságíró a „Kárpát-panoráma “szerkesztője maga is a politikai ruszinizmus Kreml áltál propagált változatának következetes támogatásáról ismert, valamint cikkeket publikált azon a “Nyugat-Ruszy” oroszbarát honlapon, amely aktívan propagálja az “orosz világ” és a “magyar orosz” -féle eszméket.

2014-ben, azaz a Krím annektálásának aktív szakaszában és a Donbászi harcok kezdetén Razgulov részt vett egy nemzetközi online konferencián a “Kárpátok és galíciai Ruszy: a nemzeti identitás kialakulásának problémái” címmel. A konferencián használt anyagokból és térképekből nyilvánvaló, hogy pontosan mit éretettek ezen identitás alatt.

Hát pontosan ilyesfajta együttműködési megállapodást írt alá az oroszbarát aktivistákkal Vaszil Brenzovics képviselőjelölt, aki egyben a Petro Porosenko Blokk parlamenti képviselője és akinek az ukrán nyelvi kérdéssel és oktatási joggal kapcsolatos ukránellenes álláspontja már régóta nem titok a kárpátaljaiak számára.
Ezen kívül Brensovics a magyar kormány támogatásával aktívan lobbizott egy külön magyar választókerület létrehozásáért Kárpátalján.
Az idei év márciusában Ukrajna parlamenti képviselője és a Kárpátaljai Magyar Kultúrális Szövetség vezetője Vaszil Brenzovics pert indított Ukrajna Központi Választási Bizottsága (CVK) ellen azzal kapcsolatban, hogy az utóbbi megtagadja a Budapest által lobbizott négy Tisza menti kárpátaljai járásának, ahol a magyarok egy tömbben élnek, egyesitését egy választókerületben, állítólag annak érdekében, hogy képviselőjüket választhassanak a Verhovna Rádába mint kisebbség. Előre tudván, hogy a bíróság valószínűleg támogatni fogja a CVK álláspontját, amely megfelel a jelenlegi jogszabályoknak, a Magyarországrol manipulált kárpátaljai magyarok politikai vezetői ezt a témát kárpátaljai helyi tanácsok szintjén kezdték aktívan felemlegetni.
Végül is, a Tiszamelléki választókerületet, a hivatalos budapesti autonómiakoncepció első „fecskéjét”, nem hozták létre, és a Magyarországrol kezelt és finanszírozott helyi politikai struktúrák vezetői, akik a régió magyar közösségének érdekei védelmét hangoztattak, továbbra is aktívan harcolnak helyükért az ukrán parlamentben.
Többek között, mint látjuk, a kárpátaljai orosz „ötödik hadosztály” képviselőivel aláirandó megállapodások modján.